top of page
  • Yazarın fotoğrafıŞarkılara Mektuplar

Umuda dair

Güncelleme tarihi: 15 Ağu 2022

Dalgayla kayan köpük misali,

Zamansızca uzun bir süreçte Yol almak geleceğe. Uğurlu günleri görmek gözlerinde

Nefese karışan hevesle.


Sevgili Banu,

Kalemim seslenmek istedi sana yine. "Aktif Umut" adlı kitabı okumaya başlıyorum. Öncesinde umuda dair bir şeyler geçti zihnimden, yazmak istedim ve kitabı okumayı tamamladıktan sonra da yazmaya heves ettim; okuduklarımın umuda dair bende yaratacağı açılımın merakı ile.

Gönlümden geçenler, şu zor zamanların ardından umutlu yarınlara bakan bir pencere gibi. Hafifçe aralanmış bir pencereden içeri sızan gün ışığının aydınlığınca ferah ve yeni günü müjdeliyor sanki. “ Bu günü kucakladın bak” diyor içimde bir ses, “ yaşananlara teşekkür edip yola devam et merakla”. Gelecek güzel günlerin umutlu bekleyişine, bilinmeyenin heyecanı karışıyor.

Bağ kuruyorum yaşamla tekrar, tomurcuğa duruyorum sanki yeniden. Toprakla buluşan ilk çiğ tanesini selamlıyorum ve yeşeren dalın körpe sürgününü. Dalgayla kayan köpük misali yol alıyorum geleceğe. Bir an durup düşünüyorum köpüğün tılsımlı var oluşunu, belki de yok oluşunu. Yok oluş kavramına takılıyorum sonra ve “ hani bu umut dolu bir mektup olacaktı, ne oldu şimdi?” diye soruyorum kendime. Ardından cevap, bir soruyla birlikte geliveriyor; Yol almadı mı köpük dalganın sırtında? Zamansızca uzun bir süreçte, yolda olmak. Her adım, bir var oluş, her bitiş bir başlangıç.

Yüzün geliyor gözlerimin önüne. Uğurlu günleri görüyorum gözlerinde, nefese karışan hevesle.

Bağ kurmak yaşamla tekrar,

Tomurcuğa durmak yeniden.

Toprağa düşen ilk çiğ tanesini,

Yeşeren ilk sürgünü selamlamak.

Dalgayla kayan köpük misali,

Zamansızca uzun bir süreçte Yol almak geleceğe. Uğurlu günleri görmek gözlerinde

Nefese karışan hevesle.

Meltem Altınkaya

116 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page