top of page

   

       Herkese açık bir paylaşım alanı ve bir blog. Mektup yazımında biçimsel denemeleri son derece hoş karşılıyor. 

 

       Belli dönemlerde konuya göre mektup çağrısı yapsa da, mesafe, yaşam, ölüm, ev, özlem, aşk, doğa, döngü, başlangıç,              zaman, değişim, belirsizlik, yalınlaşma, tüketim, umut, yaşlılık, çocukluk, rüyalar vb konular veya mektup yazarının bir                başka içeriğine her daim açık. 

 

       Mektuplar sevdiğimiz, kaybettiğimiz, özlediğimiz, bilmediğimiz, adlandıramadığımız birine, bir şeye, kendimize ya da          dünyaya hitaben yazılabiliyor.

       Şiir, fotoğraf, resim, öykü, ses ve görüntü dosyası gibi her türlü ifade araçları kullanılabiliyor.

       Şarkılarımız Ada Müzik tarafından yayınlanıyor. Yayınlanan mektuptan şarkılarımıza tüm dijital platformların yanı                sıra Şarkılar sayfamızdan ulaşılabiliyor.

 

 

 

Şarkılara Mektuplar, müzisyen Banu Kanıbelli'nin Açık Radyo’da yayınlanan Sahibine Şarkılar programınınyazar Eylem Ejder'in Mimesis Dergi’deki Tiyatro Mektuplarının Covid-19 günlerinde karşılaşmasıyla Haziran 2020'de projeleşti; yine Banu ve Eylem tarafından yürütülüyor. 

ev2.png
postacı_cover.png

Şarkılara Mektuplar sözün, mektuplaşmanın ve müziğin iyileştirici, birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanan bir paylaşım ve açık üretim alanı. Pandemi boyunca yaşadığımız ortak duygu ve deneyimleri mektuplara ve mektupları şarkılara dönüştürmeyi amaçlayarak yola çıktı. Birbirine uzanan söz ve müziğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Zarfsız ve pulsuz açık mektuplar, blogumuzda zamanın güncesi olarak kayda geçerken, içlerinden bazıları şarkı yazarlarımız inisiyatifiyle şarkılara dönüşüyor.

çiçek.png
çiçek.png
çiçek.png
çiçek.png
çiçek.png
 Şarkılara Mektuplar
IMG_1326 c.JPG
Eylem Ejder

Banu Kanıbelli

Eylem Ejder

Müzisyen, eğitimci, yapımcı

 

Müzik ve sosyal bilimlere olan ilgisini ve birikimini birbiriye çeşitli biçimlerde harmanlıyor, üretiyor.

Müzik yazarlığının yanı sıra, eğitmen, prodüktör, radyo programcısı. 1996'dan bu yana yayınlanan tüm albümleri Ada Müzik portföyünde yer almakta.

Yazar, eleştirmen, tiyatrocu

Tiyatro alanında doktora yapıyor. İstanbul’da ve zaman zaman yurt dışında yazar, editör, araştırmacı ve eleştirmen olarak faaliyet gösteriyor. 

 

Şu sıralar mektup, günlük, şiir gibi farklı edebi ve sanatsal ifade alanlarıyla eleştirel ve performatif yazını birleştirmeye çalışan deneysel, kolektif, yaratıcı çalışmalar üzerine yoğunlaşmakta. 

ağaç-tavşan.png

Süreçten İzler & Arşiv 

Pandami süresince mektuptan yapılan şarkılar, mektup ve şarkı yazarlarıyla yapılmış Açık Radyo / Sahibine Şarkılar programı radyo sohbetleri Banu Kanıbelli / Radyo  kayıtları arşivinde Şarkının Mutfağı serisi içinde yer alıyor.

ev2.png
bottom of page